samochody do tuningu

witam. wczoraj dostalem 2 gupiki i pare roslinek od forumowicza:)


dzisiaj rano 2 gupiki zdechly a przed chwilka wylowilem gurami, ktory czul sie rewelacyjnie a teraz plywal brzuchem do gory:(


nie mam zeilonego pojecia co sie talo:)


pomozcie.


zosatl mi jeszcze 1 gurami( narazie bez objaw)

skalara tez czuje sie zwietnie:)

2 mieczyki plywaja u gory i biora powietrze, ale non stop pracuje filtr:)


kiryski i glonojad bez zastrzeze:)


nie wiem co jest !!!!!!

Więc pytanie do Maksiora:

Skoro twierdzisz że przyjdę do Ciebie po radę to spróbujmy czy potrafisz odpowiedzieć mi na moje pytanie w sposób prosty,czytelny i z efektem

Skalary bo o tym jest temat.

Jest grupa skalarów sześć sztuk między nimi są dwie pary "nie istotne".Wszystko jest w porządku,żyją sobie przez powiedzmy 12 miesięcy,pary składają ikrę itp...Nagle pojawia się problem dwa z nich podpływają do lustra wody i łapczliwie chwytają z powierzchni "tlen-powietrze" jako znawca poprawisz mnie w nazwie co czerpią z powierzchni wody :)Następnego dnia te dwie sztuki pływają do góry brzuchami,są martwe.Pozostałe 4 zachowują się normalnie.Lecz kolejny "3" dzień przynosi ten sam efekt,wszystkie po kilku godzinach od momentu pojawienia się objawu niedotlenienia zdychają.Co jest przyczyną?
Zaznaczę,że parametry wody nie uległy zmianie,pokarm również nie był zmieniany a natlenianie wody było jak najbardziej obfite.


Napisz proszę co jest przyczyną takiego zachowania i w jaki sposób można temu zaradzić..
Pytanie kieruję do Ciebie więc nie pisz żebym wyjaśniał ten przypadek:)
Ps;Proszę nie kopiować z innego forum! Temat jest prawdziwy nie wymyślony....

[ Dodano: 2010-05-30, 11:59 ]

Witam mam ten sam problem, moje akwarium to 200 litrów
skład
3 skalary
6 neonek innesa
2 sumiki rekinie( 7cm)
2 brzanki
1 glonojad (9cm)
1 pielegniczka ramirezka
2 mieczyki+ 1 maly pochodzacy od tych dwóch
1 gurami
2 kiryski

W akwarium jest fajnie nie ma zadnych bijatyk ( 2 brzanki sa bardzo ruchliwe i gonia sie nawzajem)
Mam problem z sumikami jak je kupilem ganiały w te i z powrotem przez dwa tygodnie pózniej zauważyłem kilka plamek białych na jednym sumiku ale wyleczyłem to MFC i Ichtiosanem, w miedzyczasie zdechły mi dwa proporczykowce i jeden duży skalar(nie znam powodu). W każdym razie wszystkie ryby pływają normalnie oprócz dwóch sumików które w dzień sie chowają po kątach , czasem przybierają bardzo dziwne pozycje jak na rybke( do góry brzuchem ,pionowo ) pierwszy raz widze zachowanie takie rybki,jak zgasze światło sumiki ożywają i zaczynają pływać, co z tymi sumikami jest ???? prosze o porady fachowców,dziekuje!

A ja niestety miałem przykrą przygodę z tym reduktorem. Gdyby zdażyło się to raz to może bym uznał, że to jakiś przypadek ale właśnie poraz drugi straciłem prawie całą obsadę akwarium - najprawdopodobniej w wyniku zagazowania CO2. Nie było mnie przez 3 dni w domu. Po powrocie zastałem pływające do góry brzuchem 15 skalarów (100% stada) i parę innych ryb, pustą butlę CO2 i bardzo wysokie stężenie CO2 w akwarium. Dodam, że butla pracowała już dłuższy czas i spodziewałem się, że gaz niedługo się wyczerpie. Dość podobnie sytuacja wyglądała za pierwszym razem - wtedy jednak wytłumaczyłem sobie sytuację infekcją a fakt braku gazu w butli potraktowałem jako zbieg okoliczności. Generalnie miałem problemy z ustawieniem na tym reduktorze wymaganego wydatku (może to brak wprawy z mojej strony).

W związku z tym moje pytanie: czy ktoś z Was miał podobne kłopoty z tym reduktorem? Nie zauważyliście tendencji np. do samoczynnego zwiększania wydatku w momencie wyczerpywania się gazu w butli (bo tak to wygląda jakby nagle reduktor pod koniec pracy butli dostawał "świra" i puszczał dużo gazu)? A może istnieje np. silna zależność między wydatkiem a temperaturą w pomieszczeniu? A może trafił mi się uszkodzony egzemplarz? A może ja poprostu nie umiem się z nim obchodzić (zgodnie z sugestią Jabola zmniejszyłem ciśnienie robocze śrubką znajdującą się pod naklejką CO2/Ar)?

Skoro sprzęt daje nierówno tak jak bimbrownia a jeszcze dodatkowo istnieje ryzyko zagazowania obsady to ja wybieram bimbrownię.

Tak. Zadzwoniła do mnie i z wiadomością, że "filtr i rybki pływają do góry brzuchami", miała karmić rybki w wakacje. I wtedy zdechł najpiękniejszy skalar na świecie - był czarny w czarne paski. I już mi się na płacz zbiera...
Szczególnie, że w tym roku moje trzy akwaria zostają pod jej opieką, kiedy wyjeżdżamy z tatą w góry. Dlatego cieszę się, że gurami oddychają labiryntem...

Twoja mama lubi glonojady?;)

Zamiast chodzić do nich co drugi dzień, chodziła co cztery dni. Przychodzi, a tam filtr leży sobie na żwirku, woda mętna, rybki pływają do góry brzuchami. I żeby jeszcze zadzwoniła wtedy, kiedy była. Oczywiście, że nie. A najbardziej mnie interesuje, jak ten filtr się na glebie znalazł o.O

I tak oto ugotował się oraz udusił mój najpiękniejszy skalar. Czarny w czarne paski. ^^

Mam podobny problem z neonkami. Jedna miała w okolicy płetwy ogonoej dosyć duży wrzód - ok. 1,5 mm a druga neonka pływa jak pijana, bokiem, brzuchem do góry, leży na liściach, głową do góry. Po dwóch dniach wrzód zniknął sam - nic nie robiłem, a tej "pijanej" się nie poprawia. Zbiornik 60l, różne gatunki roślin, filtr wewnętrzny mechaniczno/chemiczny z napowietrzaniem, temp. wody 26 st., parka mieczyków, 4 skalary, 2 neonki, 5 gupików, 2 długonosy. Czy przyczyną choroby neonki może być preparat do zwalczania glonów ( taki brązowy płyn na bazie torfu, nie pamiętam nazwy - polecony przez sprzedawcę ze sklepu akwa.) dodałem go zgodnie z instrukcją.

Pomocy
  Od paru dni moje welonki (2szt.) pływają na boku lub do góry brzuchem i "ciężko dychają", chowają się pod rośliny. Nie mają objawów zewnętrznych, np. plamek. Dodawałem do wody MFC, Akryflawinę (Tropical). W akwarium (200l, filtr zewnętrzny) są również duże skalary.
Co należy zrobić w tej sytuacji? Z zadnych ksiazek nie moge wyczytac jak im pomoc... dziekuje z gory za pomoc


  Cytat:
Od paru dni moje welonki (2szt.) pływają na boku lub do góry brzuchem i "ciężko dychają", chowają się pod rośliny. Nie mają objawów zewnętrznych, np. plamek. Dodawałem do wody MFC, Akryflawinę (Tropical). W akwarium (200l, filtr zewnętrzny) są również duże skalary.
Co należy zrobić w tej sytuacji? Z zadnych ksiazek nie moge wyczytac jak im pomoc... dziekuje z gory za pomoc
W tych książkach to najpierw sprawdź w jakiej temperaturze żyją*welony. Później sprawdź w jakiej temperaturze żyją skalary.Szablon by Sliffka (© samochody do tuningu)