samochody do tuninguCzemu nie skaczemu urzędnikom US, ZUS itd do "gardła" ale w stosunku do pracowników pracujących w interesie zabezpieczenia świadczen zdrowotnych z naszych składek na ten cel - to nawet już nie mamy skrupułów ?! Widać wpływ medialno- społeczny i polityczny kilkuletni odnosi sukces.

To się już powoli zmienia. Kiedyś księża mieli rację , później urzednicy skarbówki a teraz wszystko wraca do normy (kiedy Tusk wprowadzi odpowiedzialność urzędniczą). Z doświadczenia powiem ci Darku , że w skarbówce tłumaczyć się może winny, a uczciwy człowiek nawet do gardła podskoczy kiedy mu będą wciskać "szmargały". Te własnie czasy się zmieniają kiedy w zusie czy us przyjmowano tylko baranków :)

Prywatnie myślę , że sam jesteś tego wniosku , że świadczeniodawca powinien dysponować dodatkowym narzędziem (oprócz dokumentów pacjenta) do weryfikacji świadczeniobiorców pod względem uzbepieczenia już na poziomie rejestracji czy przed przyjęciem do lekarza.

Kiedyś na śląsku to była karta ... teraz to może być system onlinowy (chyba , że chodzi o to aby wymusić drogie karty zamiast zastosować tańszy system onlinowy).

Tak powinien, ale dobrze wiecie, że ...
Myślę, że w ramach PIOZ to wejdzie - czyli 2013 ?

SEWIK itp. też nie od razu zbudowali i odali do użytkowania.
A teraz mamy to co mamy ...

No tak 16 lat ale firma nie na mnie tylko na rodziców a dokladnie na tata który pracyje wiec zus-u juz nie trzeba placic tylko skladke zdrowotna wiec okolo 170zl m-c


Może nie warto zakładać jakiegoś serwisu, czy coś, tylko po prostu rozreklamować się na mieście. Jeżeli będziesz dobry, to ludzie będą Cię polecać znajomym.

Narazie nie zakladam serwisu tylko chcialem spytac ile da sie na tym zarobic?? narazie jakies ogloszenia wisząmoze ktos zadzwoni nie jestem az taki glupi zeby be zadnych klientów odrazu serwis zakladac narazie chce cos rozkrecic moze cos sie uda napewno duzo nie bede bral.

A dlaczego US nie liczą PITów ?

W przeciętnej firmie jeden pracownik np księgowy będzie to robić przez miesiąc, bo mamy rózne ulgi, rozliczanie wspólnie z małżonkiem, ulga za internet, dzieci, a więc księgowa wykona pracę doradcy podatkowego, czy firmy rachunkowej.

We większości firm mamy programy księgowe, które nie mają takiej funkcji. były przygotowane pod stary stan prawny, rozliczają ZUS, składki zdrowotne.

Po co dla 90 procent podatników krążące PITy ? Niezależnie czy dwa razy, czy raz, po co ?

Jest inne rozwiązanie podatek liniowy przynajmniej dla tych z I progu.

Dlaczego rząd Tuska nie robi rzeczy oczywistych ?


Na tego rodzaju korupcję jest prosta recepta. Trzeba sprywatyzować służbę zdrowia w Polsce. Ogromne składki "zdrowotne" na ZUS skierować na prywatne konta (najlepiej obsługiwane przez fundusze inwestycyjne) i umożliwić samodzielne gospodarowanie nimi obywatelom. Abonament w prywatnej przychodni w Lublinie jest zazwyczaj przynajmniej o połowę niższy niż średnia składka na ZUS pracującej osoby w tym samym okresie czasu - a jeśli chodzi o jakość usług, to chyba sami zdajecie sobie sprawę z różnicy.

Prywatna służba zdrowia = brak korupcji.

Masz tu dużo racji, trochę się obawiam o to samodzielne gospodarowanie w szerszym ujęciu, zdecydowanie lepiej by brzmiało przez fundusze inwestycyjne (tak jak zresztą napisałeś) :-P Jakby tak każdy gospodarny Polak sam miał tym zarządzać to by dopiero się działo :-P
Ale o prywatyzacji możemy tylko pomarzyć :->

GWerevolf, po łapkach to tak bardziej wyraźiście brzmi :-P

I wykrakałem.........

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że w najbliższym czasie do urzędu trafi wniosek o obniżenie czynszu dzierżawnego na promenadzie nadmorskiej w Ustce. Obecnie funkcjonujący tam handlowcy płacą 30 zł za metr. Podobne wnioski mają składać również inni handlowcy z Ustki.

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/979813.html

Ps.Radni nie unikniecie debaty jak pomóc w dobie kryzysu gospodarczego przedsiebiorcom z Ustki.
Kryzys dopiero sie zacznie w połowie roku.Juz rzad proponuje podwyzszenie składki zdrowotnej o 120 zł miesiecznie na ZUS!
Czy zrobicie jak struś?
Wsadził głowę z piasek i nie widzi problemu.

Pozdro


CZY TY JESTEŚ JAKIŚ I D I O T A !!!! Czy co ??? Przecież wyraźnie napisałem, że mnie to dotyczy bo JA ZA NICH PŁACĘ DODATKOWĄ SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ !!!! POJMUJESZ synu !!!!!!!!!!!!!!! T^AK Z MOJEJ SKŁADKI TAKI JEDEN Z DRUGIM KORZYSTA Z MOICH SKŁADEK. Z R O Z U M I A Ł E Ś - MŁOTKU !?!?!?!

ja tez place i nie placze!
Jak chcesz cos zmienic to zostan politykiem, uloz program wyborczy i zacznij dzialac!

Powodzenia!

P.S. Tez jestem wsciekly ze rolnicy nie placa skladek, lekarze, notariusze, prawnicy i inni tez sie migaja od podatkow itp.

Wiesz co najbardziej mnie wq... to ze jeden koles co zarabia 40-60tys miesieczine (netto)!!! tak kreci ze ZUS placi 800zl tak jak ja. gdzie tu jest sprawiedliwosc ? nie jest rolnikiem, nie jest prawnikiem, ma frme i ludzie na niego robia.
Dlaczego Prezesi np KGHM, ORLEN, TVP itp.. zarabiaja miesiecznie powyzej 100tys zlotych ? Nie wqr cie to?

Panowie czy wy nie kumacie. Zwracana jest nadwyżka podatku. Przykład. Pracując na etacie zapłaciłeś ( pracodawca zapłacił ) emerytalne( ubezpieczenie ) i zdrowotne do ZUS ,i jeszcze 2000 podatku do US. Ponieważ prowadzisz dodatkową działalność, co miesiąc płaciłeś zdrowotne do ZUS, podatku nie bo zbyt małe dochody. Przy zeznaniu rocznym wyszło że masz nadpłaty całe zdrowotne bo dochód z działalności wyszedł ci 500zł. Od tych 500zł zapłacisz podatek a zdrowotne w wysokości wliczanej do podatku zostanie ci zwrócone przez US jako nadwyżka zapłaconego podatku . Warunek to dodatkowa działalność i te 2000 zł wpłacone przez pracodawcę.. Szkoda się kłucić bo komu to potrzebne, tylko takim jak Lupus aby odstraszyc dwuzawodowców. Warto prowadzić wideofilmowy interes jako dodatkową działalność bo podatki są dużo niższe niż dla jednozawodowca. Nie płacimy tez składek na ZUS. Ale lupus tego i tak nie wie , przecież on jednozawodowiec.

" />prowadze działalnosc od 1992 r. wtedy przy zakładaniu nie trzeba było miec wpisu do ewidencji działalności gosp. jezeli prowadziło sie działalnosc na tzw. pól etatu po pracy , czy ktos wie kiedy powstał obowiazek wpisu do ewidencji,
Problem w tym że ja nadal prowadze działalnosc tą samą co wtedy i nadal nie mam wpisu, dostaję co roku decyzje o wys. podatku z urzędu skarbowego ( karta podatkowa )który płacę . Teraz po latach okazuje sie że wpis jest obowiazkowy , a na podstawie niego powstaje obowiązek płacenia składki zdrowotnej. ZUS żąda zapłacenia tych składek od poczatku powstania Kas Chorych. Na dzień dzisiejszy nikt w urzędach nie powiedział mi kiedy powstał obowiazek wpisu ( odpowiedzi typu dawno itd.)Czy ktoś mi może pomóc w tej sprawie ? Ile lat wstecz mogę być obciązony tymi składkami ( bez ograniczeń ) Czy jak powstaje taka istotna zmiana
jak obowiazek wpisu , to zaden urząd nie ma obowiązku o tym powiadomić.( co rok dostaję decyzje z Urzedu skarbowego o wys. karty podatkowej i nikomu nie przeszkadzało ze nie ma wpisu )
Kiedy powstawały składki zdrowotne , byłem z zapytaniem w ZUS co ze składka powiedziano mi ze jak nie mam wpisu do ewidencji to nie podlegam obowiazkowi płacenia składki zdrowotnej ( normalnie pracuje na pełny etat , a działalność mam jako dodatkowe zajęcie ), Tylko nie mam tego na pismie i jestem jedynym winnym jak to zwykle bywa. POMÓŻCIE !!!

" />W 2008 roku rozpoczalem prace na umowe stala i dostalem PIT-11, gdzie mam dwie kwoty skladek: ZUS i ubezp. zdrowotne. O ile kwota z PIT-11 (poz. 81) daje sie wpisac do programu rozliczajacego PIT-37, to juz kwota skladki pobranej na ubezpieczenie zdrowotne (poz. 82 ) juz nie. Program do rozliczenia PIT-37 zeruje mi pozycje nr 110 w programie Po wpisaniu skladki ZUS do rozliczenia podatek do zaplacenia wychodzi 0 i moze to jest powodem, dla ktorego skladki na ubezp. zdrowotne juz nie moge wpisac.

Nie wiem czy cos zle wpisuje czy ma tak byc. Prosze o pomoc na jakiej zasadzie dziala odlicznie ww skladek.

" />Czy spisujac z osoba bezrobotna umowe o dzielo musze zaplacic skladki ZUS? - UMOWA O DZIEŁO NIE JEST SAMOISTNYM TYTUŁEM DO UBEZPIECZENIA ZUS, WYJĄTEK TO ZAWARTA Z WŁASNYM PRACODAWCĄ U KTÓREGO MASZ ETAT. POTRĄCASZ TEJ OSOBIE TYLKO KU[P I ZALICZKE NA PODATEK Czy jezeli osoba ta zglosi w Urzedzie Pracy ze osiagnela dochod z umowy o dzielo to nie zostanie wykluczona z ubezpieczenia? Z JAKIEGO UBEZPIECZENIA? ZDROWOTNEGO? O TYM ZADECYDUJE UP WYDAJĄC DECYZJĘ

" />Nie jestem kadrowcem, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Na podstawie Ustawy Zdrowotnej SKŁADKA ZOSTAŁA OGRANICZONA DO WYSOKOŚCI PODATKU. I TWOJ wynik jest poprawny. Prawdopodobnie ZUS nie otrzymał wystarczającej informacji o tym, jaki wyszedł podatek przed pomniejszeniem o składke zdrowotną .... Czegoś ZUS-owi nie powiedziałaś. A wynik masz OK.

" />Od kwietnia składka na ubezpieczenie zdrowotne jest niepodzielna. Dotyczy to zarówno zasiłku chorobowego, macierzyńskiego, a nawet zgłoszenie ZFA. Czyli, jeśli zgłosisz się do ZUS w ostatni dzień maja to społeczne płacisz za 1 dzień, ale zdrowotne w całości. Przy macierzyńskim również płacisz w całości. ZUS to najbardziej złodziejska firma na świecie.

" />Właśnie przeczytałam pytanie Marii dotyczące składki zdrowotnej przy zerowym podatku. Prosze o dokładniejsze wyjaśnienie bo jestem w szoku. Jesli zaczęłam działalność w kwietnu i nie miałam dochodu tylko same koszty( nie płaciłam podatku, nawet nie składałam pitu 5 )to nie powinnam płacic zdrowotnej? O rany, a ja zapłaciłam. Za kwiecień, maj , czerwiec i lipiec- kwoty narzucone przez Mf. I co teraz? CO powinnam zrobić? Kurcze, zapłaciłam ZUS-owi tyle kasy!!!!Jakaś durna jestem.....Szablon by Sliffka (© samochody do tuningu)